Wybierając się na upragniony wypoczynek, musimy przemyśleć wiele kwestii związanych z naszym wyjazdem. Aby nasz urlop przebiegł bezproblemowo, powinniśmy rozważyć każdy element wycieczki.

Jednym z takich elementów jest wybór wyżywienia w hotelu, w którym zamierzamy się zatrzymać. Czym w takim razie kierować się podczas wyboru rodzaju posiłku na urlopie?

Rodzaje wyżywienia w hotelach

śniadanie hoteloweNa początek warto zapoznać się z oznaczeniami określającymi dany rodzaj wyżywienia w hotelu. Oznaczenia te obowiązują na całym świecie, dlatego warto je poznać jeśli często podróżujemy. Wyróżniamy następujące rodzaje wyżywienia hotelowego:

– BB – Bed and Breakfast. Jak sama nazwa wskazuje jest to śniadanie. Ofertę tą zapewnia swoim gościom większość hoteli.

– HB – Half Board. Wybierając tą opcję, klienci otrzymują śniadanie oraz obiadokolację.

– FB – Full Board. Jest to pełne wyżywienie, zawierające śniadanie, obiad oraz kolację.

– AI – All Inclusive. Niewątpliwie najbardziej atrakcyjna opcja, w której możemy liczyć na nieograniczone wyżywienie przez całą dobę. All Inclusive zawiera w swojej ofercie śniadanie, obiad, kolację, przekąski, napoje (zarówno bezalkoholowe jak i alkoholowe).

– SC – Self Catering. Gość hotelu powinien sam sobie zapewnić wyżywienie, gdyż nie jest ono zawarte w ofercie.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru wyżywienia?

Wybór wyżywienia jest bardzo szeroki, w związku z tym podjęcie decyzji dotyczącej odpowiedniej oferty wcale nie jest proste. Co w takim razie powinniśmy wziąć pod uwagę, poszukując odpowiedniego dla nas rodzaju wyżywienia?

Przede wszystkim musimy przyjrzeć się własnym potrzebom. Zastanówmy się, jak dużo czasu mamy zamiar spędzić w hotelu. Jeśli całe dnie mają nam upłynąć na zwiedzaniu – nie ma sensu decydować się na bogatą opcję wyżywienia typu All Inclusive. Jeżeli zaś zdecydujemy się zostać w hotelu przez dłuższy okres w ciągu dnia, taka opcja będzie dla nas idealnym wyborem.

Warto również porównać ceny poszczególnych pakietów, ponieważ czasem wybór podstawowej opcji wyżywienia może okazać się całkowicie nieopłacalny.

Przed wyborem najlepszej dla nas oferty żywieniowej danego hotelu należy sprawdzić także co dokładnie zawiera każda z nich. Dostępne opcje mogą bowiem różnić się w zależności od hotelu. Niektóre rodzaje wyżywienia mają na przykład wliczone w cenę napoje.

Istotna jest również długość naszego wyjazdu. Spędzając na urlopie zaledwie kilka dni, najrozsądniejszą opcją będzie wybór oferty zawierającej śniadanie, lub śniadanie z obiadokolacją. Jeżeli natomiast zamierzamy zostać na wakacjach dłużej, warto przemyśleć oferty typu Full Board, czy All Inclusive.

Wybierzmy najlepszą dla nas ofertę

Podsumowując – wybierając ofertę żywieniową danego hotelu należy rozważyć wszystkie dostępne opcje i dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb. Warto wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły naszego wyjazdu i zdecydować się na wyżywienie, z którego faktycznie będziemy zadowoleni.