Każdy, kto planuje wakacje, marzy o atrakcyjnych cenowo ofertach, pozwalających na odwiedzanie najpiękniejszych zakątków świata, zakwaterowanie w luksusowych hotelach oraz korzystanie z wszelkich atrakcji na miejscu. Jednym ze sposobów rezerwowania tanich wczasów są oferty first minute. Czym one są i czy rzeczywiście warto z nich korzystać?

First minute, czyli rezerwujesz pierwszy

biletyOferty wakacyjne pojawiają się w biurach podróży z naprawdę sporym wyprzedzeniem, nierzadko luksusowe wczasy można rezerwować na wiele miesięcy przed planowanym wyjazdem. Często wiąże się to z bardzo korzystną ofertą cenową, tak zwaną first minute. To przedsprzedaż wakacji, zapewniająca wiele przywilejów: tanie hotele, dodatkowe udogodnienia w cenie, ubezpieczenie, rabaty i atrakcje na miejscu – oferta bywa bardzo zróżnicowana i niesie wiele korzyści. Podobnie jak w przypadku last minute można tym sposobem sporo zaoszczędzić na planowanych wczasach. Trzeba jednak pamiętać, by trzymać rękę na pulsie. First minute może być dostępne w ograniczonej ilości lub tylko w wybranych dniach – niełatwo więc przegapić tę korzystną opcję rezerwacji.

First minute – wakacje dla każdego?

Mimo licznych korzyści wynikających z rezerwowania wakacji na wiele miesięcy przed wyjazdem first minute nie sprawdza się w przypadku wszystkich turystów. To opcja idealna dla osób, które potrafią z wyprzedzeniem zaplanować wypoczynek w konkretnym terminie. Jeśli do ostatniej chwili nie wiemy, kiedy dostaniemy urlop lub trafi nam się nagły przypływ gotówki, którą możemy przeznaczyć na wakacyjne szaleństwa, idealnym rozwiązaniem będzie dla nas last minute, czyli wakacje kupowane na ostatni moment.

Wspaniałe wakacje w dobrej cenie

Pewne jest to, że kiedykolwiek zaczniemy szukać wakacyjnych promocji, zawsze znajdziemy coś interesującego, bo obecna oferta biur podróży prezentuje się po prostu imponująco. Bez względu na to czy interesuje nas first czy last minute, zawsze wnikliwie zapoznajmy się z ofertą i przeanalizujmy jej mocne i słabsze strony, aby wybrać najkorzystniej dla siebie i zaplanować niezapomniane wakacje.