Wakacje w Bułgarii to z pewnością doskonały pomysł, jeżeli mamy do wydania ograniczoną ilość pieniędzy, a chcemy wypocząć wśród malowniczych krajobrazów w komfortowych warunkach. Kraj ten wciąż należy do wyjątkowo tanich, więc spędzenie tam urlopu z całą rodziną nie zrujnuje domowego budżetu.

Wymarzony urlop nad morzem

plażaBułgaria posiada niemal 400 km linii brzegowej, z czego aż 30% zajmują szerokie plaże z miękkim piaskiem. Pogoda w lecie przeważnie jest słoneczna, woda ciepła, a górskie krajobrazy sprawiają, że wczasy w Bułgarii z pewnością będą niezapomniane.

Jednym z ciekawszych kurortów jest Obzor, położony nad Morzem Czarnym. To niewielkie miasteczko jest idealnym miejscem na wakacje z rodziną. Znajdziemy tu piękne plaże, hotele nad samą wodą, aquapark, place zabaw dla dzieci oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. W centrum działają liczne sklepy z pamiątkami i lokalnymi smakołykami, a okoliczne restauracje serwują pyszne regionalne dania. Wieczorem warto wybrać się na romantyczny spacer promenadą, przy której rosną palmy.

Najciekawsze miejsca w Bułgarii

Jedno z największych miast w kraju, Płowdiw, to architektoniczna perełka. Znajduje się tutaj teatr rzymski, w którym do dzisiaj wystawiane są przedstawienia. Ponadto można tu zobaczyć wiele ciekawych i bardzo dobrze zachowanych zabytków. Kolejnym miejscem wartym uwagi jest Sozopol – miejscowość z wielowiekową tradycją. Jeśli marzy nam się urlop w otoczeniu romantycznych pozostałości po dawnych czasach, a do tego uwielbiamy klify i przejrzystą wodę, to z pewnością będziemy zachwyceni.

Dobrym pomysłem będzie także wycieczka na północ Bułgarii, gdzie znajduje się Bełogradczik, jedno z najbardziej malowniczych skalnych miast na całym globie. Za dnia zwiedzić można majestatyczny zamek Kaleto oraz jaskinię Magurę, w której znajdują się malowidła sprzed tysięcy lat, a wieczorem warto podziwiać sylwetki skał oblane promieniami zachodzącego słońca. Rejon ten przypomina trochę krainę z fantastycznych opowieści Tolkiena.