Grecja to jeden z krajów najczęściej odwiedzanych przez polskich turystów. Każdego roku lokalne kurorty są oblegane przez mnóstwo zwiedzających. W związku z dużą popularnością, jaką cieszą się wycieczki do Grecji hotele prześcigają się w atrakcjach. Warto przed wyjazdem sprawdzić oferty poszczególnych obiektów i zarezerwować pokój z wyprzedzeniem. Przedtem jednak należy odpowiedzieć sobie na pytania: gdzie warto się wybrać, odwiedzając słoneczną Grecję, co zobaczyć i na co się przygotować?

Ateny

Stolica stanowi żelazny punkt każdej wycieczki do Grecji. Na zwiedzenie całego miasta trzeba poświęcić bardzo wiele czasu – zabytków jest tutaj multum. Warto jednak poświęcić chwilę, by zobaczyć najważniejsze budowle w stolicy Grecji. Najczęściej odwiedzanym miejscem w Atenach jest zespół architektoniczny Akropolu, w którego skład wchodzą między innymi: Propyleje, Erechtejon, Świątynia Nike, Partenon, czy Odeon Herodosa Attyka. Warto także zobaczyć imponujące kościoły bizantyjskie, Bibliotekę Narodową, Akademię Ateńską czy piękną i niezwykle klimatyczną dzielnicę Plaka. Ceny hoteli są zróżnicowane, jednak można tu znaleźć pokój o nieco niższym standardzie w okazyjnej cenie.

Delfy

starożytne miastoStarożytne miasto położone u podnóża Parnasu dzieli się na trzy główne części: Świątynię Apollina, Źródła Kastalskie oraz Marmarię. Najbardziej uwielbionym przez turystów obiektem jest tutaj Święty Krąg, znajdujący się w świątyni Apollina. Źródła Kastalskie to nic innego jak wodospad wypływający ze skał Fedriad. W Marmarii można natomiast zobaczyć pozostałości świątyni Ateny Pronaja. Delfy będą prawdziwą atrakcją dla miłośników archeologii i starożytnej kultury Grecji. Wybór hoteli o różnych standardach w mieście i okolicach jest naprawdę spory, dlatego zakwaterowanie nie powinno stanowić problemu.

Kreta

Największa grecka wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Poza cudownymi krajobrazami, turkusową wodą i piaszczystymi plażami warto odwiedzić tu kilka miejsc. Jednym z najczęściej zwiedzanych zabytków na Krecie są ruiny pałacu w Knossos. Pozostałości po budowli są imponujące i z pewnością zrobią ogromne wrażenie na turystach. Kolejnym celem wycieczki powinna być Samaria, czyli malowniczy najdłuższy suchy wąwóz w Europie, umiejscowiony w południowo-zachodniej części Krety. Przechadzając się szlakiem turystycznym, który wiedzie przez wąwóz można zobaczyć wiele ciekawych obiektów, między innymi strażnicę świętego Mikołaja. Na Krecie znajduje się mnóstwo popularnych kurortów, w związku z czym hoteli jest tu mnóstwo. Warto zarezerwować pokój przed planowanym wyjazdem.

Meteory

Zestaw kilkunastu prawosławnych klasztorów ulokowanych na kamiennych filarach. To niesamowicie zachwycające miejsce znajduje się w północno-zachodniej części równiny tesalskiej w okolicy miasta Kalambaka. Widok na meteory jest imponujący, a wnętrza klasztorów niezwykle klimatyczne. Obecnie zwiedzającym udostępniono sześć monastyrów. W swój plan wycieczki bez wątpienia powinno się wpisać wyprawę do słynnych Meterów, bowiem widoki na miejscu zapierają dech w piersiach i zapadają w pamięć na bardzo długo. Warto przekonać się o tym na własne oczy. Można zatrzymać się tutaj w jednym z wielu hoteli z imponującą panoramą na meteory.