Wyjazd na Turecką Riwierę z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Niezależnie od tego czy planujemy podróż całą rodziną, w pojedynkę czy z najbliższą osobą, warto jeszcze przed wyjazdem zrobić listę rzeczy, które chcielibyśmy zobaczyć lub zrobić na miejscu. W ten sposób urlop z pewnością będzie przyjemniejszy.

Wspaniałe kurorty dla wymagających

hotelTurcja słynie z wyjątkowych kurortów, które kuszą licznymi wygodami oraz atrakcjami. Najpopularniejsze z nich to m.in.: Bodrum, Alanya oraz Side. Jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów jest Bodrum. Ten położony nad Morzem Egejskim kurort zachwyca bogactwem możliwości. Działają tu znakomite hotele i restauracje. Region jest wprost idealny do uprawiania sportów wodnych, takich jak rafting czy nurkowanie. Bodrum to świetna baza wypadowa, jeśli chcemy zwiedzać inne miejsca. Odpływają stąd statki na Wyspę Królików, Wyspę Kos czy na Plażę Wielbłąda.

Alanya jest kolejnym wyjątkowo popularnym miejscem na Riwierze Tureckiej. Poza pięknymi plażami, kąpieliskami i luksusowymi hotelami, znajdziemy tu imponujące zabytki. Najbardziej znanym jest oczywiście Czerwona Wieża w porcie. W nocy okolica zamienia się w raj dla imprezowiczów. Można się tutaj bawić do białego rana.

Najpiękniejsze zabytki i gwarne targowiska

Turcja oferuje wyjątkowo dużo unikalnych zabytków. Warto więc poświęcić kilka dni na oglądanie tych najciekawszych. Koniecznie powinniśmy odwiedzić Muzeum św. Piotra w Bodrum, a w Marmais zamek Sulejmana Wspaniałego. Dobrym pomysłem będzie także wizyta w lokalnym meczecie. Jeżeli zawitamy do Stambułu, jedynego miasta położonego na dwóch kontynentach, to warto zwiedzić Hagię Sophię, a także Pałac Topkapi. Pary z pewnością skuszą się na romantyczny wieczorny rejs po cieśninie Bosfor.

W Turcji warto też udać się na lokalny bazar, gdzie dostępne jest praktycznie wszystko. Pamiętajmy, że cenę każdego produkty powinniśmy twardo negocjować ze sprzedającym. Jest to element tureckiego folkloru, który zapewni nam wspomnienia na długi czas.