Wakacje w Egipcie to idealny czas na upragniony odpoczynek i „naładowanie baterii”” przed powrotem do pracy. Wspomnienia z podróży z pewnością zapiszą się na długo w Twojej głowie, ale warto także kupić kilka przedmiotów, na które będziesz mógł patrzeć z sentymentem i wspominać ten wspaniały wyjazd. Jakie pamiątki należy zabrać ze sobą z wyjazdu, aby każdego dnia przypominały o cudownie spędzonym czasie w tym niesamowitym kraju?

Niepowtarzalna biżuteria

Ceny zarówno złotych, jak i srebrnych wyrobów jubilerskich są w Egipcie znacznie niższe niż w Polsce. Biżuteria pochodząca z Egiptu robi ogromne wrażenie na odwiedzających państwo turystach. Przywieziona z egzotycznego kraju bransoletka, pierścionek, naszyjnik, czy przywieszka z grawerem będzie niesamowitą pamiątką i doskonałym pomysłem na oryginalny podarunek. Znajdź tanie wycieczki do Egiptu: Tutaj

Fajka wodna, która przeniesie Cię z powrotem do Egiptu

Jednym z najczęściej nabywanych przez turystów gadżetów jest tutaj szisza, czyli rodzaj fajki, w której podczas palenia dym przepuszczany jest przez filtr wodny. Na lokalnych bazarach można znaleźć ją w wielu różnych wersjach. Mnogość kolorów, kształtów i rozmiarów daje kupującym ogromne możliwości wyboru. Fajka wodna rozpalona w zaciszu domowym z pewnością przywoła wiele wspaniałych wspomnień związanych z podróżą.

Egipski papirus

papirusCudowna pamiątka która oprawiona w ramkę i powieszona na ścianie będzie stanowiła jednocześnie świetną ozdobę każdego pomieszczenia. Papirus to numer jeden wśród kupowanych w Egipcie przedmiotów. W poszukiwaniu symbolu Egiptu powinno się udać na tutejsze bazary, nie powinno być tutaj żadnego problemu z jego dostępnością. Istnieją tu także sklepy przeznaczone do sprzedaży papirusa, jeżeli chcemy mieć pewność co do jego pochodzenia, na zakupy należy się wybrać właśnie tam.

Odżywcza moc olejków

Będąc w Egipcie warto rozejrzeć się za olejkami zapachowymi, stanowiącymi składnik pięknych, kobiecych perfum lub naturalnymi, posiadającymi wiele dobroczynnych właściwości. Olejki dostępne są jako esencja, lub mieszanka np. z alkoholem. W egipskich sklepach można znaleźć także różnego rodzaju kosmetyki z zawartością olejków, takie jak między innymi kremy, balsamy, żele pod prysznic, czy produkty do pielęgnacji włosów.

Bogactwo przypraw

Egipt – jako jeden z krajów arabskich – słynie z różnorodności dostępnych przypraw. Wyróżnia je orientalny, intensywny smak i aromat. Na bazarach można znaleźć szeroki wybór przypraw sprzedawanych na gramy. Warto przywieźć je do swojego ojczystego kraju i wykorzystywać podczas codziennego gotowania dań.

Oryginalna odzież egipska

Kto powiedział, że pamiątka nie może spełniać funkcji przydatnej na co dzień? Koszulka, szal, czy sukienka z ciekawym wzorem z pewnością będą przypominać Ci o cudownych wakacjach w Egipcie. Bazary pękają w szwach od dostępnych ubrań, jest więc w czym wybierać. Element odzieży przywieziony z Egiptu może być także wspaniałym sposobem na sprawienie prezentu najbliższej osobie.