Marzą Ci się niezapomniane wakacje w gronie najbliższych spędzone w pięknym i gorącym miejscu? Pragniesz zabrać rodzinę na wczasy do krainy pełnej cudownych atrakcji, gdzie będziecie mogli przeżyć wspaniałe chwile i zbudować wspomnienia na długie lata? Idealnym miejscem na odpoczynek dla Ciebie i Twoich bliskich mogą okazać się egzotyczne wyspy greckie, które z roku na rok zdobywają co raz większą rzeszę zwolenników.

Dlaczego warto wybrać Grecję?

miasto w grecji

Grecja, będąca kolebką kultury, to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek. Jest to kraj, w którym na przybywających gości czekają nie tylko wspaniałe krajobrazy, ale również wiele atrakcji turystycznych i wyśmienita, grecka kuchnia. Wybierając się wspólnie z rodziną do najstarszego kraju Europy warto odwiedzić kilka miejsc, które stanowią punkty obowiązkowe każdej wycieczki krajoznawczej po Grecji.

Niewątpliwie najbardziej kojarzonym z Grecją miejscem są Ateny – piękne, zabytkowe miasto kryjące w sobie wiele fantastycznych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Pierwszym punktem wycieczki po Atenach powinno być wzgórze Akropolu, składające się z ruin między innymi Partenonu, świątyni Ateny i Erechtejonu. Znajduje się tam również niewielkie muzeum oraz punkt widokowy na przepiękne wybrzeże morskie i część Aten. Będąc w tym imponującym mieście nie można także przejść obojętnie obok rzymskiej agory, stadionu Panatenejskiego oraz świątyni Zeusa Olimpijskiego.

Kolejnym, niezwykle godnym uwagi miejscem w Grecji są Meteory, czyli masyw skał znajdujących się w środkowej części kraju, na których szczytach umiejscowione są prawosławne klasztory. Widok na Meteory robi piorunujące wrażenie, warto więc obejrzeć je zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Tego niezwykłego miejsca pod żadnym pozorem nie można ich przegapić podczas zwiedzania Grecji.

Kreta, czyli największa wyspa Grecji to kolejne z miejsc, które zachęcają turystów do odwiedzenia. Na Krecie znajdują się cudowne plaże, imponujące góry oraz obfite w stalaktyty i stalagmity jaskinie. Na wyspie panuje gorący klimat, jest to więc idealne miejsce jeżeli pragniemy wspólnie z rodziną wylegiwać się na piaszczystej plaży.

Spędzając urlop w Grecji warto również zobaczyć Sanktuarium poświęcone kultowi boga Asklepiosa – Epidauros. Sanktuarium kryje w sobie znakomicie zachowany amfiteatr – starożytną budowlę, powstałą prawdopodobnie w 330 roku przed naszą erą. Dzięki odpowiedniemu układowi ławek zabytek posiada doskonałą, robiącą ogromne wrażenie na turystach akustykę.

Ogrom miejsc do zwiedzenia w słonecznej Grecji jest imponujący, dlatego warto się tu wybrać i wspólnie z najbliższymi przyjemnie spędzić czas. Wyjątkowa wyspa jaką jest Grecja każdego dnia przyciąga śródziemnomorskim klimatem, wspaniałymi zabytkami i pysznym, tradycyjnym jedzeniem. Warto poznać kulturę i obyczaje tego kraju, a następnie pokazać ją swojej rodzinie, jest to bowiem jedno z najważniejszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w całej Europie.