W ostatnich latach nastała moda na samotne wyjazdy na urlop. Niezależnie od tego czy mamy rodzinę, duże grono bliskich znajomych, a nawet partnera, czasami po prostu marzymy o tym, aby zwiedzić jakiś kraj samemu, bez towarzystwa innych. Coraz więcej osób przekonuje się do tego sposobu spędzania wakacji. Powszechne przekonanie, że samotny wyjazd jest czymś złym, powoli odchodzi w przeszłość. Biura podróży, idąc za tym trendem, przygotowują mnóstwo ofert wyłącznie dla osób wyjeżdżających w pojedynkę. Warto więc rozejrzeć się i znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Najciekawsze atrakcje dla singli w Tunezji

Coraz częściej możemy wybierać spośród wyjazdów, które są dla wszystkich lub tylko dla singli. W ten sposób będziemy wiedzieli mniej więcej, kto z nami jedzie. Jeśli planujemy poznawać nowe osoby, to warto zdecydować się na tę drugą opcję. Dużo łatwiej zawierać znajomość z ludźmi, którzy szukają podobnych wrażeń.

W Tunezji znajdziemy wiele atrakcji dla singli. Jeżeli chcemy się wyciszyć i odpocząć od innych, możemy przez cały pobyt przebywać we własnym towarzystwie. W tutejszych kurortach nie sposób się nudzić. Piaszczyste plaże i ciepła woda zachęcają do długiego wylegiwania się na plaży. W większości dobrych hoteli znajdują się baseny, a także wiele usług dodatkowych, jak zabiegi SPA, masaże czy ciekawe wydarzenia. Tunis, Sousse, Sidi Bou Said to doskonałe miejsca, gdzie szybko naładujemy akumulatory i porządnie odpoczniemy.

Naturalnie, jeśli zapragniemy kogoś poznać, to wystarczy pójść wieczorem do baru albo wstąpić do klubu, gdzie muzyka gra do białego rana. Bez problemu znajdziemy innych podróżujących samotnie, którzy także szukają towarzystwa. Ten sposób spędzania urlopu pozwala nam w pełni decydować o tym, co chcemy robić i z kim. Czasami zdarza się, że hotele organizują imprezy zapoznawcze dla przebywających w nich singli.

Jak spędzać czas na wakacjach singla?

Jeżeli nastawiamy się na aktywne spędzanie czasu i oglądanie zabytków, to ani przez chwilę nie będziemy się nudzić. Już w samym Tunisie warto wybrać się do medyny, czyli odpowiednika naszego starego miasta. Jest ona wpisana na listę dziedzictwa UNESCO i zachwyca wyjątkowym klimatem oraz pięknymi budynkami. W żadnym razie nie można odpuścić sobie wycieczki do Kartaginy, starożytnego miasta założonego przez Fenicjan w IX w. p.n.e., zniszczonego, a następnie odbudowanego przez Rzymian. Obecnie zwiedzać można dobrze zachowane wille, łaźnie oraz świątynie. Miłośnicy historii powinni zajrzeć w rejon Gór Atlas, gdzie położona jest największa oaza w Tunezji, Tamaghza. Okolica jest niezwykle malownicza i obfituje w ciekawe trasy spacerowe.

Niewielkie miasteczko Douz, nazywane wrotami Sahary, to miejsce, z którego ruszają wyprawy na pustynię. Jeśli mamy ochotę przejechać się na wielbłądach, to lepiej nie trafimy. Stąd organizowane są ekspedycje w głąb Sahary, trwające kilka, a nawet kilkanaście dni. Możemy także przeprawić się środkiem słonego jeziora – widok jest niesamowity. Sól, woda i piasek wraz z powiewami wiatru tworzą przed oczami bajeczne kolorowe wzory, które na długo zostaną nam w pamięci.

Oczywiście nie da się spędzić urlopu w Tunezji bez odwiedzenia jakiegokolwiek bazaru. Targowiska znajdują się w każdym większym mieście. Kupimy tam nie tylko pamiątki, ale też lokalne smakołyki, ubrania, rzemieślnicze wyroby artystów, a nawet drogocenne dzieła sztuki. Dobrze będzie więc przeznaczyć na zakupy sporo czasu i pamiętać, aby zawsze się targować. Dzięki temu uda nam się kupić daną rzecz po niższej cenie, a przy okazji lepiej poznamy sprzedawcę.

W wielu miejscach kraju rosną przepiękne lasy palmowe. Warto je odwiedzić, zrobić zdjęcia, ponieważ takich widoków nigdzie w kraju nie ujrzymy. Jeżeli będziemy mieli szczęście, być może uda nam się wziąć udział w tradycyjnej tunezyjskiej ceremonii ślubnej. W poszukiwaniu kultury wysokiej najlepiej zajrzeć do Bardo, muzeum zlokalizowanego w Tunisie, gdzie obejrzymy zapierające dech w piersiach zbiory mozaik.