Polacy stają się coraz bardziej mobilni i chętnie wyjeżdżają w egzotyczne zakątki świata w poszukiwaniu miejsc, w których będą mogli odpocząć od codzienności. Turyści mają różne oczekiwania – jedni chcą leżeć przez tydzień na plaży, inni pragną poczuć adrenalinę podczas ekstremalnych wypraw, a są i tacy, którzy mają ochotę na spędzenie kilku romantycznych dni z ukochaną osobą w jakimś bajkowym i egzotycznym miejscu. Dla tych ostatnich bardzo dobrym wyborem będzie odpoczynek w Tunezji – kraju o różnorodnej, orientalnej kulturze, mogącym się poszczyć niesamowitymi widokami, piękną pogodą, piaszczystymi plażami i lazurową barwą morskich fal.

Urzekające krajobrazy i zwierzęta

Nic tak nie sprzyja romantycznej atmosferze jak zapierające dech w piersiach krajobrazy i egzotyczna przyroda. Pod tym względem Tunezja oferuje turystom prawdziwą ucztę i pozwala im cieszyć się bardzo zróżnicowanymi widokami i różnymi gatunkami niespotykanych u nas roślin i zwierząt. Planując romantyczną wycieczkę nie można ominąć wyprawy na bezkresną Saharę, połączonej z przejażdżką na wielbłądzie oraz wizytą w zielonej oazie pełnej dorodnych palm daktylowych, wśród których ukryte są małe jeziorka.

Jeśli już będziemy mieć dosyć złotego piasku, a przebywamy w okolicach Djerby warto wybrać się na rejs statkiem na półwysep Ras Rmel, słynący z tego, że szczególnie upodobały go sobie piękne, różowe flamingi. Ptaki przybywają tu całymi stadami i brodząc w płytkich wodach przyciągają turystów swoją niepowtarzalną barwą i sylwetką. Ci, którzy będą mieć szczęście mogą też zobaczyć pojawiające się tu często delfiny jak zwykle cieszące się ogromną sympatią ludzi i wzbudzające ich zachwyt. Gdy opadną emocje związane z obcowaniem z dziką i egzotyczną przyrodą przychodzi czas na relaks na pięknych, piaszczystych plażach, łowienie ryb lub beztroski wypoczynek nad brzegiem morza. Zdjęcia z ukochaną osobą na tle bajecznych, różowych flamingów i niebieskich fal na pewno będą cenną pamiątką romantycznych chwil spędzonych na wyspie.

Czar starych uliczek

stare uliczkiTunezja to nie tylko przyroda, ale również światowej klasy antyczne zabytki, ciekawa, orientalna architektura i plątanina wąskich urokliwych uliczek w starych centrach miast, czyli medynach. Znajdziemy tu na pewno meczety, warsztaty rzemieślnicze, sklepiki z lokalnymi produktami, bazary i kawiarenki, czyli wszystko, co stanowi o kulturze i klimacie arabskich miast. Miejsca, gdzie na pewno doświadczymy takiej atmosfery to Hammamet, Tunis, Susa czy Kairuan i naprawdę warto poświęcić trochę czasu na niespieszne zanurzenie się w historii tego fascynującego kraju, jakim jest Tunezja.

Romantycznie na plaży i… pod wodą

Ci, dla których romantyzm to nie tylko plaża i hotelowe baseny, mogą doświadczyć w Tunezji niesamowitych wrażeń, jakich dostarcza obserwowanie kolorowego, nierzeczywistego podwodnego świata. Tunezyjskie wody wyróżniają się dużą czystością i przejrzystością, co stwarza idealne warunki do profesjonalnego nurkowania oraz snorkelingu, czyli popularnego pływania z maską i fajką. Jednym z najbardziej polecanych miejsc do uprawiania tego sportu jest miasto położone w północno – zachodniej części kraju – Tabarka. Tutejsze wybrzeże to prawdziwy raj dla miłośników podwodnego świata obfitujący w przepiękne rafy koralowe, podwodne groty i tunele oraz ławice wyjątkowo kolorowych ryb. Sam kurort również jest godny polecenia ze względu na spokojną, prowincjonalną atmosferę i niezbyt duży ruch turystyczny. Panują tu wręcz idealne warunki do spędzenia kilku romantycznych dni w sennym otoczeniu uroczych kawiarenek i uliczek, z dala od głośnych klubów i typowo turystycznych atrakcji.

Arabski sen i europejski komfort

Ci, którzy wybiorą Tunezję za cel swoich romantycznych wakacji na pewno nie pożałują. Orientalny klimat, życzliwi ludzie, pyszne jedzenie, niesamowita przyroda, krajobrazy i zabytki – wszystko to powoduje, że urlop w tym kraju można porównać do arabskiej, magicznej baśni. Jeśli dodamy do tego dobry, a często luksusowy standard tutejszych hoteli zapewniających prywatne, czyste plaże, doskonały serwis, animacje i rekreację otrzymamy wspaniały przepis na spędzenie uroczego urlopu, który pozostawi niezapomniane wrażenia i wspomnienia.