Tunezja to miejsce, które kusi turystów pięknymi widokami i odmienną, nieco egzotyczną kulturą. Ten kraj znajduje się bowiem na innym kontynencie, co sprawia, że w czasie lata panują tu prawdziwe upały. Pogoda w lipcu oraz sierpniu jest doskonała do wylegiwania się na plaży, a także zażywania morskich kąpieli. Gdy zbyt wysoka temperatura daje się we znaki, warto przeczekać w hotelowym basenie w towarzystwie drinków z palemką i pysznej kuchni. Co jeszcze konieczni trzeba zrobić będąc w Tunezji aby zaliczyć pobyt do udanych?

Miejsca godne odwiedzenia

W tym kraju afrykańskim zobaczyć można bardzo wiele, pod warunkiem, że zechcemy się nieco ruszyć i zaplanować fakultatywne wycieczki. Wypoczynek na plaży z pewnością nam nie umknie, a przy okazji możemy trochę zobaczyć, zwłaszcza że jest co oglądać. W wielu miastach wśród krętych uliczek znajdują się zabudowania z tysiącletnią historią. Popularne są również arabskie targowiska utrzymane w klimacie orientu. Nie zabraknie także starożytnych ruin, więc

pustynia w Tunezji

każdy znajdzie tu coś, co go zainteresuje. Gdzie zatem warto wybrać się będąc w Tunezji? Na naszej liście powinna znaleźć się wyspa Djerba. Udają się tu przede wszystkim kinomani, gdyż kręcono tu niektóre części :Indiany Jonesa” czy „”Gwiezdnych Wojen””. Djerba to jednak głównie piaszczyste, urokliwe plaże, gdzie można wypożyczyć sprzęt do nurkowania. Co ciekawe, pogoda sprzyja tu także zimą, gdyż termometr pokazuje wówczas nawet 20 st. Celsjusza.  Innym miastem założonym przez Fenicjan jest Sousse. Mieści się w nim Wielki Meczet oraz Muzeum Archeologiczne, a stare miasto zachwyca układem uliczek. Oczywiście nie zabraknie tu także wyjątkowej plaży. Kolejny punkt na mapie zwiedzania to Monastir. To właśnie tutaj znajduje się słynni islamski klasztor Tibat. Stanowi on największy zabytek tego miasta. Zaraz za nim znajduje się Mauzoleum Burgiby. Monastir to doskonałe miejsce do spacerów wzdłuż nadmorskiej promenady. Wzdłuż niej rosną imponujące palmy. Gdzie jeszcze warto pojechać? Ciekawym miastem jest Hammament, gdyż leży w zatoce na Półwyspie Cap Bo. Spotkać można tu wiele znanych ludzi, gdyż Monastir to ulubione miejsce wypoczynkowe gwiazd. Z tego też względu znaleźć można tutaj mnóstwo klubów jachtowych czy ekskluzywnych hoteli.

Atrakcje jedyne w swoim rodzaju

Tunezja kojarzy się przede wszystkim z pustynią, dlatego nie sposób jej pominąć. Fakultatywna wycieczka na Saharę powinna znaleźć się na liście rzeczy do zrobienia w tym afrykańskim kraju. Rozciągają się tu widoki znane ze słynnych filmów. Zafundować możemy sobie jazdę na grzbiecie wielbłada. Taka rozrywka przypadnie do gustu także dzieciom. Szczególnie gdy będzie się wiązać z wizytą w rezerwacie dzikiej przyrody. Tunezyjskie targi znane są już na całym świecie, warto więc wstąpić do tego miejsca, gdzie zapłacić można wyłącznie gotówką. To szansa na naukę negocjacji, gdyż wszystkie ceny podlegają obniżce pod warunkiem, że potrafimy się targować. Wpisane jest to bowiem w część tutejszej kultury.

 Ile kosztuje wycieczka do Tunezji?

Mimo, że Tunezja to kraj położony bardzo daleko od Polski, bo na innym kontynencie, to ceny wycieczek nie są tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. Wiele zależy od standardu hotelu, na który się zdecydujemy. Dwutygodniowe wakacje w Tunezji dla jednej osoby można znaleźć już od 2500 złotych. Nieco droższy będzie pobyt w opcji all in clusive, gdzie wliczone zostają wszystkie posiłki, a nawet lokalne alkohole. Niemniej warto zdecydować się na hotel z basenem, tym bardziej, że nie będzie dużo droższy od pensjonatu. W Tunezji znajduje się bardzo rozbudowana baza noclegowa, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nie brakuje także specjalnych miejsc dla rodzin z małymi dziećmi.

Kiedy najlepiej wyjechać do Tunezji?

Sezon turystyczny zaczyna się wraz z początkiem maja i trwa do końca października. Jeżeli nie lubimy upałów to lepiej unikać miesiąców wakacyjnych, czyli głównie lipca oraz sierpnia.