Turcja to klimatyczny kraj wypełniony po brzegi licznymi atrakcjami, fantastycznym jedzeniem i krajobrazami zapierającymi dech w piersiach. Jest to także kraj o niezwykle bogatej kulturze i tradycji, a także zachwycającej sztuce, z którą można się tu spotkać na każdym kroku. Nic więc dziwnego, że co roku do Turcji przyjeżdża mnóstwo Turystów niemal z całego świata, wśród których spory odsetek stanowią pary. Dlaczego warto odwiedzić to imponujące Państwo z ukochaną osobą i gdzie warto zabrać tu swoją drugą połówkę?

Plaża w Ölüdeniz

Malownicza, opatrzona certyfikatem Błękitna Flaga plaża położona w Ölüdeniz. Dzięki otoczonej górami Błękitnej Lagunie, uważana jest za najpiękniejszą plażę w całej Turcji. Plaża w Ölüdeniz to idealne miejsce na romantyczną randkę we dwoje. Widoki są tu naprawdę imponujące, a ciepły, biały piasek i błękitna woda Morza Śródziemnego nadają miejscu niepowtarzalny klimat. Warto spędzić tu wyjątkowe chwile ze swoją ukochaną osobą przy butelce tureckiego, tradycyjnego wina z granatów.

Pamukkale

pamukkale w TurcjiPołożona w dolinie Cürüksu miejscowość Pamukkale, która nazywana jest Bawełnianą Twierdzą, to niewątpliwie rejon, do którego warto zabrać swoją drugą połówkę. Robiące niesamowite wrażenie osady wapienne umiejscowione na zboczu góry Cökelez są absolutnie zachwycające. Być może nie jest to typowe miejsce na randkę, ale wspólne podziwianie fantastycznych widoków znajdujących się na miejscu to doskonały pomysł na wspólne spędzenie wolnego czasu w Turcji.

Park Narodowy Kur unlu

Zachwycająco piękny Park Narodowy Kur unlu to miejsce wyjątkowo nastrojowe i klimatyczne. Wszechobecna zieleń, egzotyczne gatunki roślin i zwierząt, pachnące lasem sosny i fenomenalny wodospad to idealne otoczenie na romantyczny spacer dwojga zakochanych w sobie osób. Krajobraz Parku Narodowego Kur unlu jest niesamowicie magiczny, w związku z tym stanowi on idealne miejsce na niezapomnianą randkę i gwarantuje wspaniałe wspomnienia z wycieczki.