Zorganizowanie wyjazdu z całą rodziną może wydawać się trudnym przedsięwzięciem, jednak na szczęście z pomocą przychodzą biura podróży, które przygotowują oferty dostosowane do potrzeb osób planujących podróżować razem z dziećmi. Hiszpania jest krajem, gdzie czas zdaje się płynąć w zupełnie innym tempie. Przepiękne krajobrazy, idealna pogoda, błękitne niebo, ciepła woda i liczne atrakcje zachęcają, aby spędzić tu wakacje z całą rodziną. Do wyboru mamy wiele miejscowości, różniących się od siebie charakterem i wielkością, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Gdzie więc pojechać, jeśli zdecydujemy się na spędzenie urlopu w tym kraju?

Z rodziną na plażę

Hiszpania to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów i nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli planujemy spędzić niezapomniane wakacje z najbliższymi, to Barcelona jest doskonałym miejscem, które posiada na tyle zróżnicowaną ofertę, która zadowoli największe marudy. Przede wszystkim miasto posiada wiele wyjątkowych plaż, gdzie można cieszyć się pięknym słońcem i ciepłą pogodą.

Najpopularniejszą z nich jest Barceloneta. Zlokalizowana jest w pobliżu centrum miasta, więc łatwo tu dotrzeć, ale trzeba liczyć się z tym, że razem z nami na ten pomysł wpadnie mnóstwo innych osób. Z drugiej jednak strony znajduje się tu multum wspaniałych restauracji, serwujących owoce morza i inne lokalne przysmaki, a ponadto z łatwością znajdziemy miejsca do uprawiania sportów wodnych.

W przypadku gdy poszukujemy nieco bardziej ustronnej plaży, warto odwiedzić dzielnicę Sant Marti-Poblenou. Bogatell jest plażą mniejszą, spokojniejszą, jednak, aby tam dotrzeć trzeba wybrać się na 20 minutowy spacer od stacji metra. Czego się jednak nie robi, aby odpocząć przez jakiś czas od tłumów innych turystów.

Jeżeli jednak marzą nam się długie spacery, to dobrym pomysłem może być wycieczka na Castelldefels. Zajmie ona mniej więcej pół godziny, jeśli podróżujemy samochodem albo pociągiem. Sama plaża rozciąga się na 5 km, spotkamy na niej zdecydowanie mniej osób i jest doskonała na romantyczne przechadzki czy spędzenie całego dnia razem z dziećmi. Do tego drobniutki piasek i liczne kąpieliska z pewnością spodobają się każdemu.

Zabytki i atrakcje dla najmłodszych

Oczywiście Hiszpania to nie tylko piękne plaże, ale także dobrze zachowane zabytki, imponujące perły architektury, sklepy, dyskoteki i wiele innych atrakcji. W samej Barcelonie możemy obejrzeć wiele budowli zaprojektowanych przez Gaudiego, jak choćby Sagrada Familia, wciąż nieukończony kościół, który imponuje rozmachem i wizjonerstwem. Warto też zajrzeć do parku Güell, oferującego niezapomniany widok na miasto. Zobaczymy tam kolorowe mozaiki, układane przez samego Gaudiego.Panorama Miasta w Hiszpani

Oczywiście Hiszpania to nie tylko Barcelona. Jeżeli intrygują nas ciekawe zabytki, to warto poświęcić trochę czasu i pojeździć po kraju. W Sewilli znajduje się Katedra Najświętszej Marii Panny. Uznaje się ją za jedną z najpiękniejszych na świecie. Z kolei w Segowii zobaczyć można świetnie zachowany akwedukt z czasów rzymskich. Jest on na tyle popularny, że jego wizerunek został umieszczony na herbie miasta. Do Santiago de Compostela pojechać powinni wszyscy ci, którzy chcą na własne oczy zobaczyć jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych na całym globie, a przy okazji podziwiać to dzieło architektury romańskiej.

Wiadomo, że dzieci mogą znudzić się, jeśli będziemy cały czas zwiedzać zabytki. Dlatego też warto zabrać je do ogrodu zoologicznego albo parku rozrywki. W każdym większym hiszpańskim mieście bez problemu znajdziemy takie miejsca. Nieraz są one na tyle duże, że wystarczy rozrywki na cały dzień. Plusem będzie także to, że najmłodsi płacą mniej za bilety wstępu. W Hiszpanii działa też wiele muzeów interaktywnych, gdzie dzieci mogą połączyć zabawę z nauką. Jednym z nich jest CosmoCaixa w Barcelonie, a kolejnym Ciudad de las Arte y las Ciencias w Walencji. Jeżeli nasze pociechy kochają piłkę nożną, to możemy je zabrać na stadion FC Barcelony lub Realu Madryt.