Turcja to wyjątkowko atrakcyjny kraj dla podróżujących z dziećmi, a jednocześnie bardzo atrakcyjny cenowo. Znajdziemy tu wszystko czego potrzeba rodzinie do prawdziwego wypoczynku.

Dlaczego akurat Turcja?

Turcja ma znacznie więcej do zaproponowania niż dobrą pogodę, piękne plaże i wielkie hotele z basenem. To metropolia położona na dwóch kontynentach. Jej antyczne ruiny miast i niesamowite cuda natury są dobrym powodem do urlopu nie tylko w szczycie sezonu, ale też wypoczynku z rodziną jesienią czy zimą.

Hotele przygotowane do przyjęcia dzieci

Turcja przyciąga mnóstwo turystów, a tutejsza baza hotelowa wciąż się rozrasta. Bez względu na to, czy wolimy Turecką Riwierę czy rejon Morza Egejskiego, na pewno znajdziemy obiekty

Balony Turcja

przygotowane do przyjęcia rodzin, nawet z maluchami. Według opinii rodziców naprawdę jest z czego wybierać. Warto zwrócić uwagę na hotele, które otrzymały nagrodę Błękitnej Flagi za najwyższą jakość wody i infrastruktury. Oprócz hoteli z pięknym ogrodem, basenem oraz centrum spa&wellness, Turcja zapewnia też dla rodziców i dzieci specjalną ofertę – program animacyjny, zajęcia w miniklubie, plac zabaw

i minikino. Spora część obiektów dysponuje brodzikiem dla maluchów. Nie da się ukryć, że dzieci są często wybredne w kwestii jedzenia, jednak na to hotele też są przygotowane – w niektórych restauracjach hotelowych na najmłodszych gości czeka odrębne menu. W razie potrzeby można wynająć za opłatą opiekunkę do dzieci, by na przykład pójść na romantyczną kolację. Wśród rodzin ze starszymi dziećmi dużą popularnością cieszą się hotele z własnym aquaparkiem. Jest też kilka hoteli z minimarketem, dzięki czemu nie trzeba każdorazowo opuszczać obiektu i tracić czasu na poszukiwanie sklepu, kiedy potrzebujemy coś pilnie kupić dla naszej rodziny.

Pokoje dla rodzin

Na przyjęcie rodzin standardowo czekają pokoje 2+1 lub 2+2 (jednopokojowe), a także większe pokoje rodzinne 2+2 (z oddzielną sypialnią i salonem) oraz apartamenty dla rodzin z 3 dzieci. Co więcej, można znaleźć lokum, w którym pomieści się cała rodzina z dziadkami.