Tunezja jest idealnym miejscem na wymarzone wakacje z dziećmi. Kraj ten oferuje wiele egzotycznych atrakcji, wspaniałe widoki, a przy tym wyjeżdżając tam, nie nadwerężymy domowego budżetu, ponieważ ceny są bardzo przystępne. Od wielu lat Tunezja jest miejscem, które wyjątkowo chętnie odwiedzają turyści z całego świata. Jeżeli zaczniemy planować rodzinny urlop w tym kraju, to warto najpierw dobrze się rozejrzeć, aby wybrać ofertę, która będzie odpowiadała naszym potrzebom. Na szczęście znajdujące się na rynku propozycje powinny trafić w gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

Ekskluzywne kurorty dla rodzin z dziećmi

W Tunezji fukncjonuje wiele nadmorskich kurortów z pięknymi plażami, przeźroczystą wodą i mnóstwem atrakcji. Jeżeli planujemy zabrać rodzinę na dwutygodniowy pobyt w takim miejscu, to bez problemu znajdziemy coś idealnego. Sidi Boud Said to wyjątkowo popularne miasto położone niecałe 20 km od Tunisu. Dominują tu kolory biały i niebieski, więc zabudowa sprawia iście sielankowe wrażenie. W wijących się tutaj malowniczych uliczkach można zgubić się na wiele godzin, a turkusowa woda z pewnością ochłodzi nawet w największy upał.

Jednym z największych kurortów w Tunezji jest Hammamet, czyli miasto jaśminu. Znajdziemy tu zarówno piękne, szerokie plaże, jak i luksusowe hotele. Panują tu bardzo dobre warunki do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych, takich jak windsurfing czy żeglarstwo. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sklepików z pamiątkami i lokalnych targów.

Port El Kantaoui to malowniczy zakatek, gdzie działa przystań na kilkaset jachtów. Wypływa stąd wiele promów w rejsy po Morzu Śródziemnym. Tutejsze hotele imponują luksusem, a restauracje oferują wykwintne dania kuchni światowej i regionalnej. W tym miejscu zacumowane są żaglowce wykorzystane podczas kręcenia „Piratów” Romana Polańskiego.

Jeżeli mamy ochotę kupić ciekawe pamiątki lub ponegocjować ceny ze sklepikarzami, to warto wybrać się do Nabulu. Poza lokalnymi wyrobami i piękną ceramiką, można tutaj kupić wielbłąda, a nawet całe stado. Mieszkający tu rzemieślnicy specjalizują się w wytwarzaniu pięknych płytek oraz dzbanów, które warto przywieźć ze sobą do Polski.

Co warto zobaczyć w Tunezji?

Kiedy nabierzemy ochoty na nieco odpoczynku od wylegiwania się na tunezyjskich plażach i korzystania z dobrodziejstw hoteli, możemy wybrać się na zwiedzanie zabytków i innych atrakcji turystycznych. Na wschodzie kraju, w Al-Dżamm znajduje się trzeci największy na świecie amfiteatr. Kiedy funkcjonował, mieściło się w nim nawet 35 tysięcy osób. Przez wielu uważany jest za okazalszy niż włoskie Koloseum.skalny wodospad w Tunezji

Warto także odwiedzić Kartaginę. To miasto-państwo zostało założone przez Fenicjan w IX w. p.n.e.. Następnie podbili je Rzymianie, zniszczyli i odbudowali jako własną kolonię. Do naszych czasów przetrwało wiele budynków, między innymi łaźnie, domy oraz świątynie.

Miłośnikom ambitniejszych wypraw polecić można Douz, miasto określane mianem wrót Sahary. Stąd rozpoczynają się wypady na pustynię: zarówno te kilkugodzinne, jak i kilkudniowe safari oraz dwutygodniowe wyprawy na wielbłądach. Podczas takiej eskapady możemy spędzić noc w oazie, wykąpać się w gorącym źródle, a także zrobić wyjątkowe zdjęcie wschodzącego lub zachodzącego słońca na pustyni. Boczne uliczki Douz to raj dla zakupowiczów. Rozciągają się tutaj stragany, na których bez problemu nabędziemy praktycznie wszystko.

W poszukiwaniu ciszy i spokoju, warto zajrzeć do La Goulette, portu będącego częścią Tunisu. Jest to okolica znaczniej mniej popularna niż inne rejony miasta, więc spotkamy tutaj niewiele osób. Można tutaj przespacerować się plażą lub krążyć pomiędzy budynkami, a popołudniu zjeść dobry obiad. Dobrym pomysłem będzie także odwiedzenie jednego z wielu lasów palmowych, które rosną na terenie Tunezji. Dla kogoś przyjeżdżającego z Polski, widok palm w takiej ilości z pewnością będzie czymś wyjątkowym.

Wiele hoteli w Tunezji przygotowuje specjalne oferty dla najmłodszych, z atrakcyjnymi wydarzeniami, specjalnym menu czy zniżkami. Warto się rozejrzeć, zanim zdecydujemy się na konkretne miejsce.