Od kilku lat zauważyć można, że biura podróży coraz częściej i chętnie przygotowują specjalne oferty dla osób podróżujących samotnie. Oferty dla singli są wyjątkowo atrakcyjne, a przy tym dopasowane do zróżnicowanych oczekiwań poszczególnych turystów. Oczywistym jest, że nie każdy singiel ma takie same potrzeby. Są ludzie, którzy wybierają się na wyjazd samotnie, aby naładować baterie, spędzić czas na rozmyślaniach, spacerach czy wylegiwaniu się na plaży. Inni turyści chcą poznawać nowych ludzi, zawierać znajomości i bawić się na różnego rodzaju imprezach. Na szczęście wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Tunezja dla podróżujących w pojedynkę

Czasami zdarza się, że biura podróży wyraźnie zastrzegają, że oferta przeznaczona jest wyłącznie dla osób, które wybierają się do Tunezji w pojedynkę. Dzięki temu zyskujemy pewność, że obok nas także znajdą się osoby, które wybrały ten sposób spędzania urlopu. Z jednej strony ułatwi to zawieranie nowych znajomości, a z drugiej pozwoli nam spędzić czas w samotności, jeśli tego potrzebujemy.Tunezja Architektura

Tunezja jest idealnym kierunkiem dla singli poszukujących wrażeń oraz dla turystów szukających odpoczynku od codziennych zmartwień. Można tu liczyć na wiele atrakcyjnych wycieczek, takich jak zwiedzanie meczetów czy wyprawa wielbłądami na Saharę. Przejazd jeepami po pustyni, aby dotrzeć do oazy, z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Północ kraju to przede wszystkim idealne plaże, na których można opalać się całymi dniami. Nadmorskie kurorty polecamy wszystkim tym, którzy chcą się wyciszyć i spędzić trochę czasu w samotności. Oczywiście dookoła będzie mnóstwo innych turystów, ale wczasy dla singli charakteryzują się tym, że możemy wybrać, czy wolimy spacerować po plaży w pojedynkę czy otworzyć się na nowe znajomości. W Tunezji nie zabraknie także miejsc, gdzie można uprawiać różnego rodzaju sporty wodne, pograć w golfa czy polatać na paralotni za motorówką.

Najciekawsze atrakcje dla singli w Tunezji

W stolicy kraju Tunisie znajdziemy wszystko, o czym tylko zamarzymy. Wyjątkowo ciekawa architektura oraz wiele zabytkowych budynków przyciągają turystów ze wszystkich zakątków świata. Fortece, meczety oraz pałace imponują rozmachem. Warto także zobaczyć wpisaną na listwę dziedzictwa kultury UNESCO historyczną medynę, gdzie znajdziemy liczne bazary, sklepiki i restauracje.

Dla singli poszukujących przygody oraz nocnego życia z pewnością znajdzie się tutaj wiele atrakcji. Liczne dyskoteki, w których można liczyć na całonocne imprezy, to doskonałe miejsca na poznanie nowych ludzi. W Tunisie kwitnie nocne życie. Zawsze można zajrzeć do drink baru czy po prostu przejść się ulicami miasta w poszukiwaniu rozrywki.

Jeżeli już znudzi nam się towarzystwo innych, możemy wybrać się na samotną wycieczkę do Thuggi, jednego z najbardziej interesujących stanowisk archeologicznych w kraju. W znajdującym się tam teatrze rzymskim, podczas odbywających się w lecie festiwali, wystawiane są klasyczne sztuki. Warto przy okazji zajrzeć do Kartaginy, starożytnego miasta-państwa założonego jeszcze przez Fenicjan. Do dzisiaj przetrwało wiele budowli, które można zwiedzać samemu lub w grupie. W Tunezji znajdziemy ponadto ciekawe muzea, galerie sztuki i inne warte uwagi obiekty.

Najpopularniejsza wyspa w kraju

Celebryci, aktorzy i gwiazdy filmowe bardzo chętnie wybierają się na Djerbę, wyspę położoną na Morzu Śródziemnym. To w tym miejscu George Lucas nakręcił sceny, które trafiły do „Gwiezdnych Wojen” i przeszły do historii kina. Każdy singiel znajdzie tutaj dla siebie moc atrakcji. Biura podróży oferują pobyt w luksusowych, stylizowanych na pałace hotelach. Poza klimatycznymi uliczkami, meczetami i trzynastowiecznym fortem, działa tu wiele targowisk, na których bez problemu ponegocjujemy ceny po polsku. Na wyspie otwarto farmę krokodyli, gdzie żyje ponad 400 sztuk tych gadów. Wieczory można spędzić w przytulnych restauracjach serwujących lokalne przysmaki oraz w barach z dobrą muzyką i oryginalnymi drinkami.