Myślisz, że wakacje w stylu last minute to pomysł tylko dla odważnych? A może zastanawiasz się, jak się do tego zabrać? Przeczytaj krótki poradnik i przekonaj się, że na ostatnią chwilę można złapać naprawdę świetną okazję!

Zalety

Właśnie udało Ci się dostać długo wyczekiwany urlop i marzysz, by jak najszybciej wyjechać? A może po prostu chciałbyś zaoszczędzić pieniądze? Każdy powód jest dobry, żeby zdecydować się na opcję last minute! Największą zaletą jest oczywiście niska cena, co oznacza więcej oszczędności na inne wakacyjne wydatki. Plusów jest więcej. Wybierając destynację, często kierujemy się od miesięcy układanymi w głowie scenariuszami, tymczasem miejsce wyszukane w ostatniej chwili może naprawdę miło nas zaskoczyć. To doskonały sposób, żeby odkryć miejsca, o których nawet nie marzyliśmy. Ale jak złapać najlepszą okazję?

Najlepsza pora na upolowanie last minute

pora na last minuteLast minute też da się zaplanować. Zanim jednak zaczniesz poszukiwania, sprawdź ważność paszportu i zrób listę rzeczy do spakowania. Może się okazać, że idealny wyjazd przytrafi się od razu! W niektórych terminach jest ich zdecydowanie więcej. Największe obniżki pojawiają się wtedy, gdy większość wycieczek jest już zarezerwowana – tuż przed długimi weekendami (np. majowym) i wakacjami, a także po najważniejszych świętach, kiedy większość osób z urlopów już wraca. Najbardziej dogodnym momentem jest więc późna wiosna i początek wakacji (do połowy czerwca). Dobrą szansę złapać możesz również jesienią. W tym terminie w wielu miejscach nadal jest ciepło, a większość z nas wciąż wybiera na wypoczynek lato.

Czujność i refleks

Tak naprawdę, codziennie można trafić na wyjazd marzeń. Z tego względu, żeby zdobyć najbardziej korzystną ofertę, warto śledzić informacje na stronie wybranego biura podróży. Dotarcie do informacji zazwyczaj jest bardzo proste – wystarczy wybrać odpowiednią zakładkę na stronie lub skontaktować się z konsultantem i dowiedzieć, jakie są najlepsze okazje danego tygodnia. Możesz też zapisać się do newslettera albo ustawić alert powiadomień. Taki sposób podróżowania wymaga cierpliwości – szansa na najbardziej korzystną cenowo wycieczkę może pojawić się zarówno na tydzień, jak i dzień przed wyjazdem. Na to nie ma reguły.

Spontanicznie, ale z głową

Nie martw się, że tańsze wakacje oznaczają gorszy poziom zakwaterowania, rezygnację z rozrywek czy też słabą lokalizację. W przypadku każdych zorganizowanych wakacji, należy się upewnić, jakie udogodnienia otrzymujemy w zamian. Warunki, jakie oferuje hotel w przypadku opcji last minute, zazwyczaj nie różnią się niczym od wariantu standardowego. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź jednak, jaki jest standard pokoju i jego otoczenie, ale też dowiedz się czegoś na temat lokalnych atrakcji – zapewne okaże się, że hotel niczym nie różni się od ośrodków z katalogu first minute.

Nie rezygnuj z wakacji, nawet jeśli myślisz, że jest już za późno. Spakuj walizkę, przejrzyj ofertę last minute i korzystaj z uroków zagranicznego urlopu!