Nie wiesz gdzie wybrać się na wakacje z rodziną? Preferujesz kierunki europejskie, ale zależy Ci także na pięknej pogodzie i wspaniałych widokach? W takim razie wybierz Hiszpanię! W tym kraju dzieje się tak wiele, że nie sposób się tu nudzić, a co najważniejsze ceny są przystępne niemal dla każdego. Do jakich hiszpańskich miast się udać, czego koniecznie trzeba spróbować będą tu na wakacjach i gdzie się zatrzymać? Poniżej kilka, praktycznych wskazówek.

Hiszpańska kuchnia- śródziemnomorskie przysmaki

Hiszpania jest doskonałym miejscem dla wszystkich fanów dobrej kuchni. W menu znajdziemy tu mnóstwo ryb i owoców morza. Jeden z najsłynniejszych przysmaków do ośmiornica podawana na kilka, różnych sposób. W Galicji znajdziemy nawet specjalne restauracje, które specjalizują się w jej przyrządzaniu. Poza owocami morza, warto zwrócić uwagę także na tropikalne owoce oraz popularne tapas, czyli przystawki. Tapas podaje się tu niemal do wszystkiego, także do lampki wina, które swoją drogą również będzie tu wyśmienite. Wśród tapasów bardzo popularne są grzanki z tuńczykiem bądź oliwkami.

Miejsca, które musisz zobaczyć!

Madrytu czy Barcelony nie trzeba nikomu opisywać. Te dwa, ogromne miasta przyciągają każdego roku rzesze turystów. Madryt nie na każdym robi pozytywne wrażenie, jednak Barcelona z pewnością zachwyca już od pierwszych chwil. Osoby nie mające ochoty na zwiedzanie wraz z tłumem turystów, mogą zdecydować się na wycieczkę do nieco mniej popularnych, aczkolwiek równie zachwycających miast. Jednym z nich jest León. Najwięcej atrakcji można tu znaleźć podczas

plaża Hiszpania

Wielkiego Tygodnia. Interesujące okażą się szczególnie niezwykle widowiskowe procesje. Ponadto, miasto posiada ładną starówkę z gotycką katedrą na czele. Kolejne miejsce to Toledo. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kiedyś była to stolica Hiszpanii. Uważana jest za jedno z najbardziej wyjątkowych miast, a co więcej, jego starówka znajduje się na Liście Światowego dziedzictwa UNESCO. Toledo często nazywane jest miastem trzech kultur. Dawniej obok siebie istniało tu bowiem chrześcijaństwo, islam oraz judaizm. Właśnie dlatego nie zabraknie ciekawych budynków sakralnych. O Katalonii słyszał chyba każdy, to rejon, w którym znajduje się m.in. Barcelona. Dlaczego warto się tu wybrać? Już sama średniowieczna starówka z katedrą jest niezwykle urokliwa, jeśli dodamy do tego plażę, porty czy góry, to trudno wyobrazić sobie piękniejszy krajobraz. To także doskonałe miejsce dla fanów piłki nożnej, ponieważ mieści się tu stadion FC Barcelony- Camp Nou. Magiczne miejsce stanowi za to Plaza Espana, gdzie wieczorem odbywają się pokazy Magicznej Fontanny. Przypadnie do gustu także dzieciom, ponieważ jest podświetlana, a przy tym tańczy w rytm muzyki. Wiele do zaoferowania ma także czwarte co do wielkości miasto kraju, czyli Sewilla. Stolica Andaluzji jest niezwykle kolorowa i głośna. Wypocząć można za to w Walencji, Mieście Sztuki i Nauki.

Wakacje z animacjami dla dzieci

Długie godziny poświęcone na zwiedzanie mogą okazać się dość meczące dla najmłodszych turystów, dlatego trzeba zapewnić im dodatkowe rozrywki. Dobrym rozwiązaniem są animacje oraz konkursy, organizowane zazwyczaj w hotelach przez zatrudnionych animatorów. Sami także możemy postarać się o wynalezienie ciekawych form spędzania czasu z dziećmi. W Hiszpanii znajduje się mnóstwo ogrodów zoologicznych oraz oceanariów. Szczególnie wodny świat powinien się im spodobać. Ciekawym miejscem są ponadto muzea interaktywne, które uczą w oryginalny sposób. Dzieci zapewne najwięcej frajdy będą czerpać z morskich kąpieli. Przejażdżka na skuterze wodnym bądź rejs statkiem to także dobra alternatywa spędzania czasu wraz z rodziną. Jak więc widać Hiszpania to ogromne bogactwo zabytków, jak również ciekawych miejsc, które po prostu trzeba odwiedzić. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób chętnie tu wraca, zwłaszcza że dwa tygodnie to zdecydowanie za mało żeby zobaczyć wszystko, co najważniejsze.