Zdecydowanie najwięcej turystów decyduje się na spędzenie urlopu podczas sezonu letniego. Okres wakacyjny wybierają głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym, które mają wówczas przerwę w nauce. Wiele osób jednak ma problem z wyborem odpowiedniego miejsca na wakacje w sezonie. Gdzie warto się wtedy wybrać i co należy wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji?

Słoneczna Bułgaria

słoneczna BułgariaBułgaria to kraj stworzony dla osób, które uwielbiają wysoką temperaturę, piaszczyste plaże i kąpiele w ciepłej wodzie. Najcieplej jest tutaj w czerwcu i w lipcu, w związku z czym jest to idealny kraj na wakacje w sezonie. Warto jednak pamiętać, że w czasie szczytu panuje tu prawdziwe oblężenie turystów, dlatego osoby ceniące sobie ciszę i spokój powinny wybrać inne miejsce lub odwiedzić Bułgarię poza sezonem.

Zabytkowa Turcja

Do Turcji warto pojechać niezależnie od pory roku, między innymi ze względu na ogromną liczbę imponujących zabytków, a także bogatą kulturę i tradycję kraju. Najlepiej wybrać się tu w czerwcu, ponieważ temperatura zaczyna się wtedy podnosić powyżej 30 stopni, a jednocześnie nie ma jeszcze zbyt wielkich tłumów. W późniejszych miesiącach aż do września w kraju robi się niestety bardzo tłoczno.

Aby zobaczyć aktualne oferty wycieczek do Turcji zapraszamy na stronę: coraltravel.pl

Piękna Grecja

Do Grecji warto przyjechać już w czerwcu, ponieważ panuje tu wtedy spokój a pogoda jest bardzo przyjemna. W lipcu i sierpniu można niestety z kolei spotkać się z dużym tłokiem i robi się naprawdę gorąco, co nie musi odpowiadać turystom przyzwyczajonym do zupełnie innego klimatu. W takiej sytuacji lepiej wybrać się do Grecji poza sezonem.

Gorący Egipt

Temperatura w Egipcie jest bardzo wysoka właściwie przez cały rok. W sezonie letnim może ona przekraczać nawet 35 stopni, więc osoby, które podczas wakacji lubią wylegiwać się na słońcu znajdą tu swoje miejsce. Odnalezienie w Egipcie ustronnego miejsca do odpoczynku w lipcu i sierpniu graniczy jednak z cudem, ponieważ jest to typowo turystyczny kraj i w czasie szczytu odwiedza go bardzo wiele osób z całego świata.