Istnieje wiele wspaniałych miejsc, które bogactwem zabytków i zachwycającymi krajobrazami przyciągają każdego roku mnóstwo turystów z całego świata. Nie każde z nich nadaje się jednak na urlop podczas sezonu, ze względu na zbyt wiele zatłoczonych miejsc lub wysokie ceny. Jak w takim razie znaleźć idealne miejsce na wczasy podczas sezonu i do którego kraju warto się wówczas wybrać?

Słowenia

Słowenia to przepiękne państwo kryjące w sobie mnóstwo imponujących jaskiń, malowniczych jezior i wąwozów. Graniczy z wieloma krajami popularnymi wśród wczasowiczów, takimi jak Włochy, Austria, Węgry i Chorwacja. Sama w sobie Słowenia nie jest jednak państwem typowo turystycznym, dlatego warto wybrać się tam w sezonie, by w spokoju odpocząć wśród pięknych krajobrazów bez towarzystwa ogromnych tłumów zwiedzających.

Bułgaria

Bułgaria stanowi konkurencję dla sąsiadujących z nią Grecji i Turcji. Ceny są tutaj znacznie niższe, a atrakcje równie kuszące, dlatego to właśnie do Bułgarii jedzie wielu turystów wybierających się na wczasy w szczycie, który zaczyna się tutaj już w czerwcu. Warto wtedy zdecydować się na pobyt w jednym z bułgarskich kurortów, by rozkoszować się malowniczymi krajobrazami, wysoką temperaturą i przejrzystą wodą na jednej spośród wielu urokliwych plaż.

Skandynawia

Dla osób, które chcą przenieść się w wakacje w miejsce o nieco chłodniejszym klimacie idealne będą kraje skandynawskie, takie jak Szwecja, czy Norwegia. Skandynawia oferuje wiele niesamowitych cudów natury, których nie można zobaczyć, mieszkając na co dzień w Polsce. Norweskie góryStolice największych północnych państw, czyli Oslo, Helsinki, Sztokholm czy Kopenhaga zachęcają do odwiedzenia licznymi zabytkami i niepowtarzalnym klimatem. Północne obrzeża krajów zachwycają natomiast wspaniałymi krajobrazami górskimi oraz spektakularną zorzą polarną, która z pewnością zrobi ogromne wrażenie na każdym z turystów. Sezon wakacyjny to idealny okres na wycieczkę do jednego z zachwycających skandynawskich krajów.