Jeśli lubisz mieć wszystko zorganizowane dużo wcześniej, spodoba Ci się nowy trend w podróżowaniu. W czasach szybkich decyzji, planowanie wakacji na długo przed wyjazdem daje poczucie komfortu i życia w zgodzie z popularną ideą slow life. Czy polowanie na first minute rzeczywiście się opłaca?

Luksusowy wypoczynek w niskiej cenie

Jedną z największych zalet wycieczek z wyprzedzeniem jest ich niska cena, która wcale nie oznacza gorszej jakości. Przeciwnie – mamy pewność, że na rynku dostępne są wciąż najlepsze hotele. Mamy gwarancję, że koszty nie ulegną zmianie, a zaliczka, którą zazwyczaj musimy wpłacić jest tylko dodatkowym bonusem. Dzięki temu rozkładamy wakacyjne wydatki na dłuższy okres i możemy lepiej nimi gospodarować.

luksusowy wypoczynekOferty typu first minute gwarantują przede wszystkim bardzo szeroki wybór: krajów, miast, resortów, a także wariantu wyżywienia i standardu pokoju. Co więcej możemy swobodnie ustalić dogodny termin wyjazdu, co nie zawsze jest możliwe, gdy organizujemy wakacje na miesiąc czy tydzień przed. W ofertach typu first minute często pojawiają się atrakcyjne udogodnienia w dużo niższej cenie – wariant All Inclusive, ciekawe wycieczki fakultatywne, a niekiedy nawet możliwość zmiany celu podróży.

Najlepsza opcja dla większych grup

Upolowanie wymarzonego hotelu dla kilku osób na ostatnią chwilę może być niezwykle problematyczne. First minute jest więc najlepszą opcją dla osób, które planują podróżować większą grupą, na przykład dla rodzin z dziećmi. To dla nich biura podróży przygotowały specjalne obniżki i atrakcje. Jeśli zaczniemy szukać wakacyjnych możliwości z wyprzedzeniem, będziemy mogli wybierać nie tylko spośród najlepszych hotelowych lokalizacji, ale także dobrze przemyśleć i dopasować miejsce wylotu. Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżujesz z małymi dziećmi. Dojazd na lotnisko może być bardzo męczący dla najmłodszych.

Nadal nie jesteś pewien, czy oferta „w pierwszej chwili” jest dla Ciebie? Przejrzyj katalog biura podróży i przekonaj się, że warto pomyśleć o urlopie chwilę wcześniej!