Wycieczka za granicę to prawdziwa frajda dla najmłodszych. Szczególnie, kiedy na miejscu czeka ich mnóstwo wspaniałych przyjemności i niespodzianek. Egipt to kraj idealny na rodzinne wakacje w towarzystwie dzieci. Egzotyczne zwierzęta, zabawa w piasku na gorącej plaży, niesamowita kultura kraju i kąpiele w ciepłej wodzie Morza Czerwonego to tylko niektóre z atrakcji, z których mogą skorzystać najmłodsi podczas wakacji w Egipcie. Gdzie warto się wybrać, co zobaczyć i jakie obiekty należy pokazać najmłodszym podczas podróży?

Parki wodne

park wodny zjeżdżalnia Obiektem, do którego warto zabrać dziecko podczas urlopu w egzotycznym kraju z pewnością jest aquapark. W parku wodnym maluchy będą mogły aktywnie spędzić czas i spożytkować nadmiar energii. Jednym z najpopularniejszych parków wodnych w Egipcie jest Makadi Water World ulokowany w pięknej Hurghadzie. Obiekt jest niezwykle przyjazny i bezpieczny dla rodzin z dziećmi, a także oferuje mnóstwo atrakcji – m.in. można tu skorzystać z wielu zjeżdżalni oraz zjeść posiłek w barze z przekąskami. Kolejnym często odwiedzanym aquaparkiem jest Jungle Aqua Park, gdzie także nie sposób się nudzić. Warto wybrać się także do Aqua Blue Diving & Water Sports położonego w kurorcie Szarm el-Szejk. Przestronny hotel zapewnia doskonałą zabawę – znajdują się tam wszystkie atrakcje typowe dla parku wodnego.

Niepowtarzalna kultura i sztuka

Wakacje z dziećmi to nie tylko świetna zabawa, ale także możliwość zapoznania się z kulturą danego kraju i zobaczenia wielu ciekawych obiektów. Warto zabrać rodzinę do Muzeum Egipskiego w Kairze – miejsca pełnego eksponatów, które pozwolą doskonale poznać tajemnice starożytnego Egiptu. Równie ciekawym doświadczeniem dla dzieci będzie zwiedzanie niezwykle fascynujących budowli, jakimi są piramidy. W tym celu należy wybrać się do Gizy, na miejscu uda się pokazać maluchom również kultowego Sfinksa. Kolejną atrakcją dla młodszych turystów będzie odwiedzenie wioski Beduinów, gdzie będą mogli poznać życie koczowników egipskich i sprawdzić się w tradycyjnych, codziennych czynnościach mieszkańców wioski. Wizyta ta z pewnością zapadnie dzieciom w pamięć na bardzo długo.

Niesamowita przygoda z udziałem egzotycznych zwierząt

Zwierzęta, których nie można spotkać na co dzień zrobią ogromne wrażenie na każdym dziecku, dlatego trudno wyobrazić sobie rodzinną podróż do Egiptu bez wizyty w słynnym delfinarium – Dolphina Park w Szarm el-Szejk. Te niezwykle przyjazne zwierzęta dostarczą wiele radości nie tylko maluchom, ale także dorosłym. Pokazy delfinów, które można zobaczyć na miejscu są absolutnie imponujące. Mnóstwo wrażeń dostarczy również przejażdżka na wielbłądzie, której uda się doświadczyć na przykład w Hurghadze. Zwierzęta te stanowią jeden z symboli Egiptu, a już sam ich widok zapiera dech w piersiach – najmłodsi z pewnością będą zachwyceni taką atrakcją. Równie fascynująca będzie wycieczka do ZOO, w którym istnieje możliwość zobaczenia przepięknych flamingów i wyjątkowych, choć niebezpiecznych krokodyli.